Zkušenosti

Z filmu „Tajemství nesmrtelných“

Otec Tag řekl: „…Nesmíš mít strach ze smrti! Boj se jen žití bez života! Nemusíš žít věčně! Musíš hlavně žít…..“

Míla z Merklovic

V září 2010 jsem navštívila Lázně Jeseník. Důvod léčby astma bronch. Můj pobyt v lázních byl poprvé. A jako vždy u všeho co je poprvé, se nezapomíná. Měla jsem možnost navštívit přednášku PhDr. Anny Perutkové a mé dojmy z několika přednášek bych hodnotila jako „POHLAZENÍ, POVZBUZENÍ, ŘEŠENÍ“ a zároveň „POKORA.“ Naučit se z počáteční nejistoty malými krůčky jít znovu svoji trať všedním životem. A navíc – málokterý Dr. nemocných dušiček nechá posluchače během přednášky nakouknout do svého života – který umí nastavit „klády“ pod nohy, jako paní doktorka. Po delším pobytu jsem zjistila, že se svou Dg. trošku patřím i mezi ty nemocné dušičky a díky osobní návštěvě Aničky a její zázračné „krabičky“ a jejímu vědění jsem našla řešení.

Paní doktorko Aničko….nemocných dušiček sluníčko!

Přeji moc příjemných okamžiků při návštěvách v našem nitru.

Díky Tvé terapii každý pozná, kde se nachází a zda má sílu naleznout své řešení!

Myslím, že umíš za ruku převést každého nad svou propastí a pak se mu na druhé straně zdá, že vlastně zas tak hluboká „nebyla.“

I tím už jsi nás uzdravila! Hodně štěstí!

MUDr. A.Z. z Třebíče

Mnohokráte děkuji za Váš laskavý přístup mimořádnou snahu pomoci. Dosud jsem se nesetkala s nikým, kdo by měl skutečný zájem pacientovi pomoci jako vy.

Mikuláš, Rožnov pod Radhoštěm

Získal jsem způsob jak obnovit a udržet si zdravý a šťastný život. Vše v každodenním životě uskutečnitelné jde podle mého tempa a čeho jsem právě schopen. Úžasně fungující.

Boža z Benešova u Prahy

Do lázní Jeseníků jsem odjela na návrh mé ošetřující lékařky, zejména z důvodů ztráty “rovnováhy” v osobním i pracovním životě. Kromě toho, že v lázních jsem opravdu měla možnost provádět svůj vlastní vnitřní “audit”, tak jsem se zde setkala s paní doktorkou A. Perutkovou, která zde vedla velmi zajímavé přednášky. První téma bylo, právě o tom, jakým způsobem nalézat a žít ve vnitřní rovnováze, tedy zejména jak účinně odbourávat stres. Jak si vybudovat svou pevnou a stálou psychiku a tím prožívat život v jiných dimenzích, než jsem doposud znala. Můžu popravdě říct, že jsem ve velmi krátké době vyhledala p. doktorku osobně, abych svou práci na sobě ještě zintenzivnila. Dnes vím, že název firmy “uzdravení” není náhodné, neboť jsem si z tohoto pobytu odvezla spousty informací a předsevzetí, které začleňuji do svého života a stále se snažím tyto nové a nové vědomosti a prožitky, nabyté v Jeseníkách, začleňovat do života.

Věra M.

Dobrý den, na podzim roku 2010 v lázních Jeseník jsem se účastnila přednášky p. doktorky Perutkové na téma zvládání stresu. Poté jsem si nechala změřit zdravotní stav zařízením KARDIVAR. Vliv stresu na můj organismus a výsledky stavu mého organismu byly přímo alarmující. A to přitom bylo po měsíčním pobytu v lázních, kdy jsem si myslela, že jsem v pohodě a vyrovnaná se situací. Po konzultaci o výsledcích vyšetření jsem si uvědomila, jak na tom opravdu jsem. S psychickými problémy se léčím od roku 1996. Díky velmi osobnímu a citlivému přístupu paní doktorky jsem se rozhodla pro její léčbu. A musím říci, že od prvních okamžiků přišla velká úleva, kterou jsem necítila spoustu let a dále se prohlubuje! Nyní jsem zapracovala na programu UZDRAVENÍ přímo na míru pro mě. Naučila jsem se pracovat s vlastní léčivou energií. Objevila jsem svoji sebezáchovnou masku přežití, kterou již nyní nepotřebuji…….! Negativní postoje, cítění, prožívání každého dne…. jako bych se znovu narodila! Vím, že mě ještě čeká hodně práce, ale po spoustě letech života v šedém oblaku deprese se cítím opravdu ŠŤASTNÁ a cítím velkou naději jít správným směrem. Jsem nyní připravena na další krok – řešit příčiny na úrovni psychiky a ruku v ruce i své zdravotní problémy. ZA TO DĚKUJI TOBĚ ANIČKO. Moje léčba má i velký a pozitivní vliv na mé dvě dcery! Vím, že budu 100% v léčbě pokračovat. To je na léčbě paní doktorky úžasné, že se vše zabuduje do návyků a v léčbě se jde pomalými postupnými kroky na základě výsledků dál bez pochybností o výsledku. A psychika jak se cítíme, je v léčbě paní doktorky to hlavní a určuje i naše tempo práce se sebou.

Eliška z Harachova

Pozitivní i komplexní přístup k životu i k léčbě p. Perutkové dovede vnést do života jiných světýlko radosti. Objevit novou chuť do života a začít se sebou pracovat a mít tu neutuchající víru, že je možné svůj život změnit k lepšímu.

Jan z Prahy

Terapie rozšířila můj obzor a pochopení všech souvislostí pro můj další život. Člověk něco prožije a již ví jak si udržet rovnováhu, energii, schopnost obnovovat svou vlastní energií. Postupně se v souhře důležitých zdrojů zlepšuje vše v životě i zdraví……

MUDr. Janečková Martina, Bílovec, Buněčná výživa

Zkušenosti s produktem CELL STAR

Velice často doporučuji a používám k zlepšení prokrvení všech tkání v těle. CELL STAR obsahuje komplex bylin a látek, který vyživuje cévní systém – tepny, žíly, kapiláry, zlepšuje pružnost cév obsahem DHA, O3EPA. Vhodné pro starší ročníky a hodně unavené lidičky. Nejpřekvapivější výsledky máme u zlepšení pohybového systému, chronicky ztuhlých kloubů a vaziva kolem páteře – tzv. chronická záda. CELL STAR l,0,l v kombinaci s kloubní výživou, Joint mobility l,0,0, Joint Activity 0,0,l, + Amino Star prokrví i chronicky nedovyživené vazivo, zlepší se rozsah pohybu, uvolní se zatuhlé svalstvo.

Trenér 53 let. Skvělé výsledky i po starších úrazech: Většinu dne stojí na nohou, přichází po 2 roky starém úrazu vazivového aparátu kolene, kulhá při běžné chůzi, do schodů jen s přísunem zraněné nohy. Kombinace akupunktury s Cell star, Joint mobility + Joint aktivity během 3 měsíců zlepšení, po rovině normální chůze do 6 měsíců běhá, může opět sportovat, schody vybíhá po 2 schodech.

Volejbalista, dnes 60 let. V mládí vrcholový sport, Chronické bolesti šíje, krční páteře, nedovyživená a nedokrvení nervů vycházejících z poškozené krční páteře Cell star + Wild yam + Joint Mobility vše 1+ 0+1. Po 2 měsících, výrazné zlepšení bolestí i hybnosti. V další fázi používáme L carnitine + Cell guard – pro odstranění odpadních látek ze svalstva + Cell star pro zlepšování prokrvení poškozené tkáně.

Angina pectoris – nedokrvení srdeční ho svalu, většinou manifestace ve středím věku, po námaze – bolesti na hrudi svíravého charakteru.CELL STAR v kombinaci Coenzystar 1,1,1. L Carnitine 2x denně polévková lžíce(15 ml) – výrazně méně arytmií, zlepšení fyzické výkonnosti. Silní kuřáci dlouhodobě nepříznivě ovlivňují své cévy – hlavně horní a dolní končetiny, ve smyslu konstrikce neboli stažení cév. Cell star + Multistar, ev. Coenzystar Q10 výrazně zlepší celkové cévní potíže. Výsledkem těchto komplikací je také ucpávání cév na dolních končetinách. Projevuje se silnou bolestí při chůzi, které svou intenzitou postiženého donutí dokonce zastavit. Prakticky všechny silnější STRESY vedou ke stažení nervového a cévního systému anásledně nedovyživené postižené tkání – ať je to zažívací trakt, močový, gynekologický systém či svalstvo a CELL STAR je naprosto jedinečný v síle svého působení na všechny složky cévního systému – prokrví a tím zlepší všechny postižené systémy v celém organismu.

Z mých dlouholetých zkušeností se však nehodí tento produkt pro silně ateroskteroskleroticky postižené starší pacienty. Je pro ně příliš silný produkt ve smyslu zhoršování některých průvodních jevů sklerosy cév – šumění v hlavě, uších – příliš razantně ovlivňuje sklerotické cévy, někdy může i zvýšit u těchto pacientů tlak. Tady je vhodné začít jemnějšími, jednodruhovými produkty – Gotu kola, Migrelife, Omega 3EPA, či Gingo biloba, které snáší velmi dobře a zlepšují stav postiženého cévního systému. Dále je třeba opatrnosti u pacientů s krvácivými stavy, Cell star by zhoršil krvácení – silné menses u žen, sklony ke krvácení – trombofilie, při používání léků ředících krev – Warfarin.

MUDr. ČERNÁ Brno

Zkušenosti gynekologické ambulance s buněčnými harmonizéry

Celkově se dá zhodnotit působení buněčných harmonizérů jako velmi nenásilné vybalancovávání rovnováhy organismu velmi ´šetrnou cestou bez negativních zásahů do imunity pacienta. Nejde pouze o monoterapii (použití jen jedné bylinky) ale velmi účinné pomocníky běžné lékařské praxe i při klasických medicínských postupech.

Jedná se o preparáty na přírodní bázi, vyrobené z části dle originálních čínských receptur. I když můj primární postoj k jakékoliv jiné než klasické medicíně byl kritický, musím uznat, že působení těchto doplňků výživy je příznivé na zdraví pacientek a v mnoha případech významně přispělo k návratu fyziologických funkcí či urychlení hojení.

Na samém začátku jsem se seznámila s odbornými posudky (viz. Odborné posudky Doc.Opletala z farmaceutické fakulty HK) na jednotlivé preparáty. O možnosti účinku jsem byla přesvědčena na základě výčtu účinných složek, což odpovídalo mému materialistickému vnímání medicíny. Účinek produktů mnohdy předčil má očekávání. Zřejmě se jedná o interakci jednotlivých složek mezi sebou a tím i zvyšování účinku. Díky tomuto působení jsou dané preparáty nazývány buněčnými harmonizéry. Vybalancují rovnováhu celého organismu cíleným působením v patologickém procesu.

Na základě mých zkušeností mohu tedy doporučit preparáty firmy STARLIFE jako doplněk výživy u pacientů upřednostňujících fytoterapii a naturoterapiil. Jsou jistě jednou z mnoha účinných cest pro boj s civilizačními chorobami.

Díky mé gynekologické praxi je užití ovlivněno základními diagnózami řešenými v mé ordinaci. Jedná se o skupinu sterilit, infertilit, astenospermii, klimakterický syndrom a funkční poruchy menstruačního cyklu. Dále pooperační stavy, zánětlivé chronické stavy a pozánětlivé reparace.

Léčba sterility

NONI GOLD STAR A NONI STAR: podporuje imunitní systém, ničí volné radikály, posiluje metabolismus, má protizánětlivý, protivirový, antimykotický účinek – obsahuje Morinda citrifolia (koncentrovaná šťáva z ovoce Noni 4 500 mg), obsahuje alkaloid Bronin a jeho prekursor proxeronin – xeronin – funguje v těle jako opravář buněk. Výtažek z agave zlepšuje krevní oběh, paměť a psychické vyladění.

STAR WOMEN: obsahuje výtažky z nati ovsa – obsahuje estery kyseliny křemičité, polyfenoly, flavonody, niacin, panthotean vápenatý – součást koenzymu – důležité při syntéze mastných kyselin. Cortex yohimbae-alkaloid yohimbin-ovlivňuje náladu, má vliv na kardiovaskulární systém, blokátor Ca kanálů, snižuje krevní tlak.

MULTI STAR: koloidní roztok 67 minerálů a stopových prvků, 11 vitamínů, 3 skupiny enzymů a 16 aminokyselin – podporuje vstřebávání živin regeneraci organismu – oproti polyvitaminových a iontovým přípravkům dostupným v lékárně jsou v Multi Star obsaženy enzymy, amylasy, lipsy, proteasy, aminokyseliny a strukturálně jim podobné látky. Multi Star má 92% vstřebatelnost.

Léčba astenospermie

MULTI STAR viz výše

COENZYSTAR Q10 A COENZYSTAR Q10 EXTRA: obsahuje ubidekarenon – podílí se na tvorbě ATP (energie organismu stabilizuje buněčnou membránu, oryzanoly – působí na hypotalamo-hypofysární systém, trans ferulovou kyselinu – chrání fyziologickou integritu buněk, má inhibiční vliv na alergické reakce – celkově má příznivý vliv na životnost spermií, snižuje poškození membrán spermatických buněk vlivem lipidové peroxidace, zvyšuje v nich cAMP (tvorbu spermií).

Impotence

CORDYCEPS STAR: hlavní složkou je houba Cordyceps sinensis – v čínské medicíně je Cordyceps znám jako lék pro boj se stárnutím, afrodisiakum – pro muže i ženy – kombinuje se s Ginsengem a Mateří kašičkou Energy star. Cordyceps má vliv na energetický metabolismus – tvorba ATP, endokrinní funkce androgenní aktivita, posílení imunity – zvyšuje tvorbu makrofágů, zvyšuje aktivitu superoxid dismutasy – antisenilní vliv.

V kombinaci s CELL GUARD – což je přírodní antioxidant působí velmi účinně. Volné radikály jsou nestálé kyslíkové molekuly, v lidském těle mají destruktivní účinek, mají nepárové elektrony, snažící se další elektron získat z jiných molekul – to má za následek rozpad buňky, poškození buněčné DNA a následně destrukci tkáně. Antioxidanty jsou neutralizátory volných radikálů. Uvnitř těla jsou vytvářeny jako superoxid dismutasa, katalasa.

Pooperační péče

IMMUNITY STAR: je vysoce účinný přípravek na zvýšení imunity – obsahuje výtažky z echinacei, yzopu, hlohu, irského lišejníku, rozmarýnu, ženšenu – antiseptický, antivirový účinek, zasahuje do kaskády arachidonové kyseliny, působí antiedematozně.

Z našich případů mohu doložit účinek působení kombinace IMMUNITY STAR a CELL GUARD – ten v předoperačním období doporučuji pro obecně antistresové působení.

Jeho účinek je téměř zázračný.

Jestliže tyto preparáty pacientky začnou užívat již před plánovaným výkonem alespoň tři týdny, poté pokračují s maximálním prodlením 24 hodin pooperačně. Snižuje se bolestivost zákroku v případech hysterectomií. Hojivost tkání se zlepší minimálně o třetinu běžné doby hojení. Tím se celkově snižuje spotřeba analgetik i terapeutická intoxikace organismu. Antibiotika, která narušují vnitřní rovnováhu a zasahují do imunitního systému lze v tomto případě vynechat. Zlepšuje se pooperační kvalita života pacientky s rychlejším návratem do normálu. U hysterectomií jsem mohla hodnotit pacientky jako práce schopné po 14 dnech rekonvalescence, po konizacích čípků pozoruji epitelizaci bez výrazné leukocytární infiltrace již po 6 dnech s plnou reparací tkáně do 12 dnů. Kromě potlačení sekundární infekce a posílení imunity se zřejmě nedílně podílí i antiedematosní vliv, což urychluje mitochondriální buněčné reakce.

Klimakterický syndrom

BOUNTY STAR + STAR WOMEN: obsahuje ploštičník hroznatý (black cohosh) 350 mg, lékořici, sibiřský ženšen, přestup drsný, benedikt lékařský. Používá se při ischiatickém syndromu, tinnitu, svalovém revmatismu a revmatoidní artritidě, vyrovnává důsledky vyššího věku. Funguje také jako spasmolytikum, diuretikum, mírné laxans, při hepatitidě. Antigonadotropní aktivita, při poruše menstruace, potížích v těhotenství, k harmonizaci ženských reprodukčních funkcí a navození normotonního hormonálního stavu, odstraňuje nepříjemnosti v premenstruálním období a v období menopauzy.

Poruchy menstruačního cyklu

Současně s výskytem ovariálních cyst používáme preparáty MULTI STAR 2 x 15 ml, NONI GOLD STAR 2 x 1 odm. A BOUNTY STAR 2+2+2 tbl. – kontrola ovarii je prováděna ultrazvukovým vyšetřením za 14 dnů, při vyloučení organické příčiny. Většina cyst vzniká poruchou cévního zásobení – mnohdy stresového původu. Kombinace těchto produktů napomáhá k úspěšnému otěhotnění, při čemž se dávka Bounty Star zvyšuje.

Terapie chronických fluorů, mykoz

Zde se osvědčila kombinace CHLOROPHYLLU – má dezinfekční a antimykotický účinek – jedná se o obecný název zeleného barviva rostlin, přenašeče kyslíku. Používá se v kombinace s CELL GUARD a lokálně EFFECTIVE STAR BASIC. Pacientky příznivě hodnotí rychlost ústupu subjektivních potíží, nedochází k dysmikrobii, recidivy jsou sporadické.

RNDr. Jana Daňková, Brno, Dotek pro zdraví

Žena 50 let, velká únava, ztráta energie, bolesti kloubů, problémy se zažíváním. Úprava stravy a pitného režimu + masáže body trojího účinku

Coenzystar Q 10, Royal jelly, Gingerstar, Coralcalcium star, Joint aktivity, Silica star. Po půl roce návrat vitality, ústup bolestí, samovolný úbytek váhy, zlepšení kvality vlasů a nehtů

————————————————————————————–

Žena, 59 let, migrény,neurózy, bolesti kloubů

Buněčná výživa: Multistar, Migrelife, Aloe vera gel, Anatomax,

v kombinaci s masážemi body trojího účinku a úpravou stravy – ústup bolestí kolen a snížení četnosti migrén, celkové zklidnění a uvolnění

————————————————————————————-

Muž 68 let, problémy se zrakem plánovaná operace. Masáže body trojího účinku a úprava stravy. Buněčná výživa: Antiparazite, Fiber star, po vybrání 3 dávek,

Eye star, Cellguard. Výrazné zlepšení zraku, odložení operace

————————————————————————————-

Žena 54 let – Revmatické autoimunitní onemocnění

Dlouhodobé užívání buněčné výživy: Mineral star, Spiruline star, Lecithin, Cranberrystar, pravidelné lymfodrenáže, úprava stravy

Ústup bolestí a alergických reakcí, snížení medikace.

Preventivní stálé užívání astřídání podle pořeby

—————————————————————————————

Rychlá rekonvalescence po virózách

Fukoidanstar, Acerola star, B-komplex star