Dotek pro zdraví

„Nezáleží na tom, na co se díváš, ale na tom, co vidíš.“ Henry David Thoreau

 

Jana896353_pigeon_loversDOTEK PRO ZDRAVÍ a možnosti využití této metody pro Vás: V centru DOTEK PRO ZDRAVÍ v Brne se můžete objednat na individuální terapii, cvičení i masáž – použití bodu a individuálně zjištěného druhu masáže k celkové harmonizaci organismu. Terapie bodu trojího účinku (neurolymfatické a neurovaskulární body) je cesta k harmonizaci těla, mysli a duše, pomocná celostní diagnostika s výborným a rychlým účinkem.

Kurzy výuky metodiky pro terapeuty i laiky pro rodinné využití (minimální počet účastníku kurzu jsou 4 osoby). Kurz probíhá v Brně, nebo v místě vašeho bydliště dle domluvy. Dále je možnost se účastnit různých zajímavých prednášek a seminářú. viz. naše akce RNDr. Jana Daňková mobil: + 420 776 015 605 www.dotekprozdravi.cz

 

Jana Dankova orizly

RNDr. Jana Daňková

Garant metody „DOTEK PRO ZDRAVÍ“

RNDr. Jana Daňková – terapeut s 15-letou praxí, zabývá se celostním přístupem ke zdraví a harmonizací organismu. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK, obor biologie – chemie specializace na imunologii. Zajímá ji alternativní přístup ke zdraví a životu vubec, takže začala tím, že absolvovala masérský kurz s akreditací MŠ a začala pracovat jako masér – terapeut. Postupně se vzdělávala v dalších seminářích a kurzech. (Tradiční čínská medicína, Léčivé byliny, Reflexní terapie, Terapie mikrosystému, Neurolymfatické a neurovaskulární body, Lymfodrenáze, Výcvik rodinných kontelací, 3 AXIS Body & Look Visual Language, ad). Všechny tyto poznatky propojuje a pomáhá svým klientum nalézat a odstraňovat příčiny bolestí a předcházet vzniku nemocí. Zabývá se predevším prevencí nemoci.

images SCo zmůže dotek? – v první řade: človek je tvor sociální, který potřebuje blízkost druhého a k jeho běžným potřebám patří i dotek. Jeho deficit způsobuje narůstání frustrace a pocitu osamění. Dotek pomáhá, abychom se uvolnili, vydechli, relaxovali a pociťovali, že nejsme sami…

Dotek ale umí mnohem víc, než nám jen sdělit, že jsme lidé. Jde o to, že naše tělo, nám dává signály a umíme-li jim porozumět, „pouze“ dotekem se dá velmi dobře tělo zharmonizovat, předejít nemocem nebo podpořit léčbu.

 

Dotek – nedoceněná metoda, která je obyčejná, stará jak lidstvo samo, jen potřebuje náš čas, zájem a vnímání…proto je tak populární možná i nepopulární.

images VZde Vám nabízíme metodu, kterou mužeme využít při každé terapii: Body trojího účinku (neurolymfatické a neurovaskulární body)

 • Systém, pomocí kterého se mužeme domluvit s tělem.
 • Masáž není tak bolestivá, svaly a orgány se snadno uvolňují případne tonizují – dle potřeby.
 • K úlevě dochází bezprostředně při masáži.
 • Body pracují na více úrovních současně, přivádí k potvrzování hlubokých vztahů v lidském organismu mezi energetikou, psychikou a tělem.
 • Lze kombinovat s různými typy terapií.

Díky této metodě dochází k lepším možnostem nastavení harmonie a rovnováhy, která nás vede ke zdraví. Je to úžasný nástroj k ošetření sebe sama i druhých. Zlepšuje stav fungování organismu s velmi širokými možnostmi využití.

O jaké body se jedná?

Jde o systém bodu a míst na těle, jiný než akupunkturní, jejichž dotekem navozujeme harmonii v organismu.

 

prekopovastock-photo-2307811-warmthProč body trojího účinku?

Mají účinky nejen tělesné, ale i emoční a mentální. Současně pracují ve více rovinách.

Jaké je jejich využití?

 • Dají se využít samostatně nebo v kombinaci s jiným typem masáže či jiné terapie. Prohlubují je.
 • Je možné je využít v klasické rehabilitaci při povolování svalů před odblokováním, v terapiích používajících akupunkturní systém i při odstraňování nepříjemných psychických stavů.
 • Dochází ke zřetelnému uvolnění svalu.
 • Podporují detoxikaci.
 • Výrazné úspechy máme při bolestivých stavech zad, odstranování bolestí hlavy a migrén, bolestí ramen a kolen, brnení rukou.
 • Celkově harmonizují a vyrovnávají systém tělo – energetika – psychika.
 • Pomocí bodu lze dělat doplňkovou diagnostiku.
 • Lze je využít pri každodenní péči o sebe a své blízké.

 

Prekopova 1243247_baby_handVýhoda použití:

Terapie se použitím bodu zefektivnují, jejich účinky jsou mnohem rychlejší, hlubší a trvalejší. Jsou výbornou harmonizacně vitalizační metodou, neboť je to systém „vypouštecích“ a „napouštecích bodu…. Pomocí nich se snáz dostáváme k řešení problému klientů při využití minimální fyzické námahy. Body propojují znalosti východní medicíny s klasickými terapiemi pracujícími se svaly a orgány.

 

Pro koho je určena:

 • Pro všechny, kteří se zabývají komplexním přístupem ke zdraví z oboru starajících se o zdraví – medicína, chiropraxe, masáže, psychologie, kineziologie a další obory. Pro obory zajímající se o reflexní diagnostické a léčebné vazby aktivních bodu na těle se svaly, orgány a vědomím.
 • Pro maséry a fyzioterapeuty, kteří mají rádi hluboké souvislosti i přesné návody a chtejí si šetrit ruce.
 • Pro jednotlivce, kterým není lhostejné jejich zdraví a chtejí znát efektivní metodu, která zdraví pomáhá zachovávat.

Kurz „Body trojího účinku“

 • a) Varianta pro laiky 2 dny
 • b) Varianta pro profesionály vícedenní

Konají se v Brne. Sledujte prosím v sekci naše akce.

V kurzu se naučíte:

 • naučíte se systém bodu na těle a jejich vztahy s příslušnými orgány a svaly.
 • seznámíte se s jejich lokalizací na těle a jejich účinky na svaly a orgány, které s nimi souvisí.
 • budete znát pravidla jejich využití s jinými masážemi a jejich vazby na vědomí.
 • dostanete přesný návod (kuchařku) na ošetrení určitých problému. Naučíte se vzájemné vazby tak, abyste mohli další problémy řešit samostatně.

Moje subjektivní zkušenost s využíváním těchto bodů:

imagesPracuji touto technikou již osm let. S metodou jsem se seznámila na kurzu MUDr. PhDr. Krejčíre. Zprvu jsem více využívala neurovaskulární body na hlave a to predevším k celkové harmonizaci klientů. Poté jsem začala více využívat body neurolymfatické k hlubším drenážím organismu. Nyní již delší dobu využívám ruzných kombinací bodů. Kombinuji techniku s jinými terapiemi a jsem stále překvapována, jakým zpusobem se prohlubují účinky a kvalita všech ošetření.

 • Současně využívám body i k ošetrování svalů před a po cvicení. K aktivaci orgánu při rekonvalescenci. Pro navození hluboké relaxace po výkonu či při stresech.
 • Metoda je snadno využitelná i v domácím prostředí. V případe zájmu klienta o spolupráci je možné ho aktivne zapojit do péce o sebe sama.
 • Při ošetrení svalů v případe klasické rehabilitace dochází k jeho povolení a prokrvení, takže se pak snáze manipuluje a pracuje dál.
 • Při lymfodrenázích jde očista organismu hlouběji tím, že se nejprve ošetří body a poté se provede klasická lymfodrenáž. Tímto způsobem nedochází k zatížení orgánů zplodinami metabolismu a předchází se únavě klienta, která bývá někdy při klasické lymfodrenáži velká.
 • Při akupunkturním či akupresurním ošetrení dochází ke zkracování terapie – body pomohou v „pročištení“ či „otevření“ dráhy.
 • Při kraniosakrální terapii lze pomocí bodů napřed pročistit organismus a pak následně odstranit bloky pomocí kraniosakrální terapie.
 • Při ošetření ustávají bolesti kolen, ramen i páteře.
 • Pomocí bodu lze zmírnit až odstranit problémy klientů s migrénami.
 • Nejdůležitejší je pro mě velké zpřesnění a možnost zacílení terapie. Kombinací bodů a využití poznatku východní medicíny mi pomáhá se snáze dostat „k jádru pudla“ a tím být v masážích mnohem efektivnejší.

Podrobnejší informace o Bodech trojího účinku (neurovaskulárních a neurolymfatických bodech)

 

imagesDVe 30.letech minulého století dr. Frank Chapman udělal unikátní objev. Objevil neurolymfatické neboli Chapmanovy reflexy. Metodou pokusu a omylu zkoumal telo. Mapoval reflexní body, zóny na tele a zkoumal jejich reflexní úcinky na orgány a zlázy. Trením a dotykem těchto míst dochází k aktivaci lymfatických cév příslušných orgánu a žláz. Tímto dochází k odplavení metabolických odpadních produktů. Také se výrazne zlepšuje jejich stav a posíluje jejich funkce. To byl unikátní objev pro vědeckou komunitu, nicméně používal se velmi málo.

V 60. letech chiropraktik dr. Goodheart znovu objevil Chapmanovu mapu reflexů. Zkoumal, jestli je nějaké spojení mezi reflexy, svaly, orgány a meridiány čínské akupunktury. Tak opět mnohými pokusy ověřoval tato spojení a doplnil celou mapu. Zajímavé bylo především propojení vztahu „východní“ a „ západní“ medicíny.

V r.1973 byla vydal dr. Thie učebnici Touch for health, kde byly body a metodika jejich užití popsány a predány širší veřejnosti. Od té doby je technika používání neurolymfatických a neurovaskulárních bodů rozvíjena. U nás v ČR však zatím není známa. Využívá se v oblastech medicíny, chiropraxe, masáží, psychologie, kineziologie i wellness centrech.