Dýchání / Cvičení s Computerovou kinesiologií

„Život je pohyb.“ Aristoteles

images ck 3DÝCHÁNÍ/CVIČENÍ S CK a možnosti využití této metody pro Vás: Bolí vás záda nebo máte pohybové potíže? Máte zdravotní potíže neznámé příčiny? Cítíte často únavu a napětí? Trápí Vás nervozita, úzkosti, deprese? Máte problémy s nadváhou? Chcete zlepšit svoji fyzickou a psychickou kondici? Chcete preventivně kontrolovat své zdraví? Tyto problémy je možné poměrně v krátkém čase napravit.

Program rehabilitace a cvičení computerovou kinesiologií můžete najít v centrech v Praze, Pardubicích i na Slovensku v Žilině. Informace:    Ing. Otakar Morávek, mob: 724 965 479,  www.jona.cz

Také Vás zveme Vás na výcvikové lekce chůze s hůlkami NORDIC WALKING. Lekce jsou určeny jak úplným začátečníkům, kteří chtějí Nordic Walking poznat, tak i těm, kteří již pravidelně chodí a chtějí se zdokonalit nebo se s námi jen projít. Účastnit se může každý bez ohledu na věk a zdravotní kondici. Lekce vedou zkušení instruktoři vyškolení Českou asociací Nordic Walking. Pokud nemáte svoje hůlky, půjčíme Vám je. Začátečníkům doporučujeme absolvovat 3 až 5 lekcí chůze pod dohledem zkušeného instruktora.

Foto - Ing. Otakar Morávek - zmenšeno

Ing. Otakar Morávek

Odborný garant metody „DÝCHÁNÍ / CVIČENÍ S COMPUTEROVOU KINESIOLOGIÍ“

Ing. Otakar Morávek pracuje v Centru zdraví JONA v Pardubicích. Je spoluautorem metod Computer Kinesiology a CBG CyberBodyGuard. Více jak 30 let se zabývá ověřováním efektu tradičních léčebných metod a celostním pohledem na člověka. Spolupracuje s řadou odborných a zdravotnických zařízení. Své poznatky publikuje a prezentuje na přednáškách pro laickou i odbornou veřejnost.

 

Co je CK Computer Kinesiology ?

CK Computer Kinesiology je počítačový systém pro diagnostiku a léčbu funkčních poruch.

Proč používat systém CK Computer Kinesiology ?

images CK4Diagnostické metody používané v běžné medicínské praxi (RTG, CT, ultrazvuk, magnetická rezonance….) zobrazují „poškození“ sledované části těla (zlomeniny, nádory a změny struktur tkání). Tělo však nemusí být poškozeno, stačí, když je „špatně seřízeno“, a již cítíme potíže. Pro tyto stavy používáme odborný termín „funkční poruchy“. Ty však rentgen neukáže. Není-li známa příčina, léčba se omezuje na tlumení bolesti a potíže se často vrací a zhoršují. Funkční poruchy můžeme pomocí CK-Computer Kinesiology diagnostikovat, hodnotit a navrhovat efektivní postup jejich odstranění.

Pro koho je systém CK Computer Kinesiology určen?

Pro osoby s akutními i chronickými potížemi pohybového systému jako bolesti zad a kloubů, pohybové potíže, vadné držení těla (skoliózy), poúrazové a pooperační stavy, dýchací potíže (astma), gynekologické potíže, poruchy prokrvení („studené nohy“), oslabení imunity, hormonální nerovnováhy, únava a napětí a psychosomatické poruchy a pro každého, kdo chce pečovat o své zdraví a zlepšit svoji kondici.

Jak probíhá ošetření systémem CK Computer Kinesiology?

Vimages ck 5yšetření CK probíhá jako běžné vyšetření na rehabilitaci. Probíhá převážně ve stoji, aby se projevily i skryté nerovnováhy. Terapeut obvykle vyšetřuje rozsahy pohybů, porovnává pohmatem svalový tonus a hledá citlivá místa ve svalech dle standardního postupu zobrazovaném počítačem. Výsledky testů zadává do počítačového programu systému CK. Bez ohledu na potíže, se kterými klient přichází, se vždy testuje celé tělo, aby bylo možno hodnotit vzájemné souvztažnosti v těle. Systém CK zobrazí řadu informací především o funkčních poruchách pohybového systému. To umožní usuzovat na možné příčiny zdravotních potíží, případně ukáže „slabá“ místa těla a tím umožní cíleně směřovat preventivní opatření. Podobně jako každý zámek má svůj klíč, může systém CK navrhnout individuální postup „šitý na míru“ zjištěným funkčním poruchám. Ošetření pobíhá především pomocí různých rehabilitačních technik (masáže, vibrace, použití tepla, aplikace emulzí, elektrostimulace…) nebo návrhem sestavy zdravotních cviků.

Propojení odborné části systému CK s částí pro domácí použití a fitness (CBG CyberBodyGuard) dává účinný nástroj prevence a terapie funkčních poruch pohybového systému. Termíny kurzů a školení v sekci naše akce.

images ck 2Školení probíhají po celé ČR viz naše akce

Pro maséry, fyzioterapeuty a lékaře je určeno školení Computer Kinesiology. Doba trvání školení je 3 dny a cena 10000,- Kč včetně programu. Hlavní náplní školení je především individuální práce s programy pod dohledem zkušených odborníků. Plán školení je individuálně sestavován podle odborné kvalifikace účastníků. Opět platí sleva pro účastníky školení CBG základní.

Číst více